Jak zasadit papriky? Po dvou a do tepla

Pálivésladké papriky jsou u našich pěstitelů oblíbenou rostlinou. Přestože jsou původně z tropů, daří se jim i na našich záhonech, případně ve sklenících.

Ve skleníku

Do foliovníku nebo skleníku již můžete sazenice paprik vysadit. Přízemní mrazík je tam nezničí. Můžete je sázet po jedné rostlině zhruba 30 až 50 centimetrů od sebe, záleží na odrůdě. Hlavně v letních dnech je důležité skleník dostatečně větrat, aby uvnitř nebylo příliš vlhko a nemnožily se tam plísně, které paprice ublíží. V těch nejparnějších dnech, když jsou sazenice vystavené slunečním paprskům skrz sklo, je dobré rostliny trochu zastínit, aby je slunce nespálilo. Zálivka paprik musí být dostatečná, ale střídmá, nesmíte je dlouhodobě přelévat.

Na záhonu

S výsadbou na záhon musíte počkat, až bude stabilně teplejší počasí. Vyberte takové místo, kam svítí sluníčko většinu dne. Sazenice sázejte po dvou, aby se o sebe mohly opřít, když bude foukat, a nezlomily se. Zálivku jim opět dopřejte dostatečnou, ale nepřelévejte je. Původně tropické rostliny snesou lépe krátkodobé sucho, než přelití.
Jak pálivé tak sladké papriky nakoupíte na e-shopu Severočeských farmářských trhů.
Tagy:

Už vám neuknikne žádný článek

Na Vaši e-mailovou adresu budeme zasílat termíny trhů, tipy a rady v podobě článků. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.